Wyszukiwarka

Regionalny Integracyjny Park Sportu i Rekreacji w Strzyżowie

  

Regionalny Integracyjny Park Sportu i Rekreacji w Strzyżowie to tzw. Ogródek Jordanowski znajdujący się w centrum Strzyżowa obok Domu Kultury „Sokół”.

W skład kompleksu parku wchodzą: plac zabaw, korty tenisowe, skyte park, fontanna z brodzikiem, boisko do siatkówki plażowej. Park został sfinansowany z Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2010.

Nowoczesny plac zabaw dla dzieci z bezpiecznymi huśtawkami i budowlami rekreacyjnymi, pod którymi są umieszczone maty zabezpieczające przed urazami zachęca do zabawy najmłodszych mieszkańców.

3 korty ze sztuczną nawierzchnią akrylową do gry w tenisa ziemnego są oświetlone. Korty oraz sprzęt tenisowy na miejscu udostępniany jest dla wszystkich chętnych bezpłatnie. Obiekt jest ogrodzony i monitorowany. Kort tenisowy o nawierzchni ze sztucznej trawy znajduje się także przy Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, ul. Polna 1.

Skate park wyposażony jest w urządzenia do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach BMX: pochylnię Bank 98, Quarter Pipe i Fun Box a także Olly Box oraz Fun Ramp.

W niewielkiej odległości znajduje się Park Wodny, będący wizytówką miasta.

Całością parku zarządza Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie, które w swej ofercie ma również wiele propozycji dla wszystkich chcących zadbać o dobre samopoczucie, atrakcyjny wygląd, kondycję fizyczną, są to m.in.: aerobik, program spinning, aqua aerobik, łaźnia, sauna, inhalatorium, siłownia, kąpiel perełkowa. Powyższe atrakcje proponuje Kryta pływalnia „Otylia” przy ul. Polnej 1 w Strzyżowie.

Ogródek Jordanowski z kortami tenisowymi czynny jest od kwietnia do końca października w godzinach od 7 – 22. Skate park czynny od marca do października.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestujaca w Obszary Wiejskie.
Projekt pn. Aktywna Turystyka Ludnosci Atrakcyjnym Szlakiem o akronimie ATLAS wspólfinansowany ze srodków Unii Europejskiej
w ramach dzialania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarzadzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Odpowiedzialność za tresc materiałów informacyjnych ponosi Lokalna Grupa Dzialania Stowarzyszenie "Subregion Magurski – Szansa na Rozwój",
Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzialania "Liwocz".
Projekt oraz realizacja: KampanieSEO.pl