Wyszukiwarka

Droga krzyżowa wraz ze ścieżkami przyrodniczymi w Strzyżowie

 

Plenerowa Droga Krzyżowa w Strzyżowie znajduje się na skraju miasta w dzielnicy zwanej Ratośniówki mającej swój początek przy ul. Polnej. Kolejne stacje znajdują się przy ścieżce rekreacyjnej. Zgodnie z zamysłem inicjatorów budowy Drogi Krzyżowej (mieszkańców Strzyżowa) oczekiwano by obok możliwości spaceru po malowniczych ścieżkach, był również czas na refleksję, chwilę zadumy i modlitwy.

Uroczyste poświęcenie nastąpiło w dniu 15 września 2008 r., a więc w święto Matki Bożej Bolesnej a zarazem w 90 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystym erygowaniu i poświęceniu stacji Drogi Krzyżowej uczestniczył Ksiądz Biskup Edward Białogłowski, wraz z Kanclerzem Kurii Rzeszowskiej, Ks. Prałatem Janem Szczupakiem oraz proboszczami obu parafii strzyżowskich, Ks. Dziekanem dr Janem Wolakiem i Ks. mgr Mieczysławem Pirógiem. Obecni byli także przedstawiciele władz Miasta i Powiatu na czele z Burmistrzem Markiem Śliwińskim, wicestarostą Janem Stodolakiem i sekretarzem Jackiem Boho.

Fundatorami stacji Drogi Krzyżowej są mieszkańcy Strzyżowa i okolic, zaś jej wykonawcami: Nadleśnictwo Strzyżów i SKR Godowa.

Tradycyjnie już co roku odbywają się tutaj uroczystości Wielkiego Piątku. Droga Krzyżowa skupiająca mieszkańców Strzyżowa i odległych okolic, którzy wędrują skrajem lasu i wsłuchują się w teksty przygotowane przez młodzież.

Droga Krzyżowa ze względu na swoje położenie na ścieżce rekreacyjnej w niewielkiej odległości od trasy rowerowej biegnącej ul. Leśną oraz pole biwakowe w Ratośniówkach może być szczególnym miejscem na wypoczynek dla całej rodziny nie tylko w okresie wielkanocnej zadumy.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestujaca w Obszary Wiejskie.
Projekt pn. Aktywna Turystyka Ludnosci Atrakcyjnym Szlakiem o akronimie ATLAS wspólfinansowany ze srodków Unii Europejskiej
w ramach dzialania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarzadzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Odpowiedzialność za tresc materiałów informacyjnych ponosi Lokalna Grupa Dzialania Stowarzyszenie "Subregion Magurski – Szansa na Rozwój",
Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzialania "Liwocz".
Projekt oraz realizacja: KampanieSEO.pl