Wyszukiwarka

Stok narciarski OazaSki wraz z punktem widokowym w Strzyżowie

 

Ośrodek narciarski to zimowa atrakcja Strzyżowa. Znajdujący się na obrzeżach miasta przy ul. Kombatantów 33 Stok narciarski OAZA SKI posiada wyciągi orczykowe i trasy sztucznie naśnieżane przez armatki śnieżne. Stok jest oświetlany na kolorowo i ratrakowany w wyznaczonych porach dnia.

W ofercie znajdują się trasy:

  • Nartostrada: 1200 m.

  • Stok duży: 500 m (450 m wyciąg), różnica poziomów ok. 100 m, nadaje się dla narciarzy i snowboardzistów. Stok uznany jako bezpieczny przez GOPR.

  • Serpentyna: 650 m.

  • Stok średni: 200 m, dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy.

  • Stok mały: 100 m, różnica poziomów 25 m (dla dzieci).

  • Stok do jazdy próbnej bez wyciągu, udostępniany bezpłatnie.

Trasy w górnych partiach stoku są nieco łatwiejsze i oznaczone niebieskim kolorem, a bardziej ku dołowi zamieniają się w trasę trudniejszą - czerwoną.

W pobliżu można coś zjeść w bufecie, skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, serwisu oraz przenocować w ośrodku (30 miejsc noclegowych w pokojach 3, 4, 5, 6–osobowych). Można także skorzystać z usług profesjonalnych instruktorów. Dostępny bezpłatny parking. W ośrodku znajduje się wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

U szczytu stoku znajduje się Chata Dymna, w której można się szybko posilić. Obsługa oferuje apetyczne grillowane kiełbaski, oraz grzane piwo. Zaś przy stacji dolnej znajduje się gastronomia, która oferuje nieco bogatsze menu.

W ośrodku, wzdłuż wyciągu dużego stoku, zbudowano tzw. schody zdrowia, po których można się przespacerować i podziwiać widoki oraz szusujących narciarzy.

Wychodząc schodami na szczyt dochodzimy do punktu widokowego tuż nad stokiem narciarskim, który jest atrakcyjnym miejscem zarówno latem jak i zimą. Stąd rozpościera się widok na Strzyżów i okolice. Na zachodzie, ponad stokiem widoczne najwyższe szczyty Pogórza Strzyżowskiego: Chełm (528 m n.p.m.), Bardo (534 m n.p.m.) i Góra Klonowa (525 m n.p.m.), dalej wyraźne obniżenie pasma w miejscu przełomu Wisłoka, czyli tzw. Bramy Frysztackiej i całe Pasmo Jazowej na południowym zachodzie. Głębiej nad bramą Wzgórza Warzyckie. Na południu, w dole panorama Strzyżowa w dolinie Wisłoka i Stobnicy, a nad nią Pasmo Brzeżanki (477 m n.p.m.) przesłaniające najwyższe wzniesienia Pogórza Dynowskiego: Górę Królewską (554 m n.p.m.) i Suchą Górę (585 m n.p.m.) z wieżą przekaźnikową TV na szczycie. Dalej w lewo za doliną Stobnicy ciągną się Wzgórza Niebyleckie. Za doliną i pagórkami Pogórza Dynowskiego przy dobrej pogodzie – pasmo Gór Słonnych.

Kontakt: Kompleks Rekreacyjno - Wypoczynkowy OAZA, ul. Kombatantów 33, 38-100 Strzyżów, +48 (17) 276 37 27,  www.oazaski.pl

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestujaca w Obszary Wiejskie.
Projekt pn. Aktywna Turystyka Ludnosci Atrakcyjnym Szlakiem o akronimie ATLAS wspólfinansowany ze srodków Unii Europejskiej
w ramach dzialania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarzadzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Odpowiedzialność za tresc materiałów informacyjnych ponosi Lokalna Grupa Dzialania Stowarzyszenie "Subregion Magurski – Szansa na Rozwój",
Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzialania "Liwocz".
Projekt oraz realizacja: KampanieSEO.pl