Wyszukiwarka

Trasy rowerowe

Gmina Brzostek posiada 4 trasy rowerowe o łącznej długości prawie 70 km. Zostały one opracowane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Brzosteckiej.

     Trasa granatowa „Doliną Gogołówki” o długości około 12 km swoim zasięgiem obejmuje cztery miejscowości: Brzostek, Opacionkę, Januszkowice oraz Klecie. Jest to trasa bardzo łatwa, przebiegająca mało ruchliwymi drogami. Możemy podziwiać najstarsze obiekty sakralne, dwory oraz osobliwości przyrody położone w dolinie potoku Gogołówki.

     Trasa brązowa „Brzostecką doliną Wisłoki” również nie należy do tras trudnych. Łączna długość to 13,2 km. Jadąc doliną Wisłoki myślami można zmierzyć się z historią, zauważymy dwory, pamiątki kultu religijnego; m.in. przydrożne krzyże, kaplice, kapliczki, mogiły, pomniki, cmentarze, a także zabytkowe budynki. Oprócz tego możemy podziwiać piękną panoramę ze wzgórz Skurowej. Trasa swym zasięgiem obejmuje cztery miejscowości: Brzostek, Zawadkę Brzostecką, Przeczycę, Skurową.

     Trasa zielona „Mała pętla” jest fragmentem „Dużej pętli”. Jest to trasa łatwa i bardzo krótka jak na szlak rowerowy o długości nie przekraczającej 8 kilometrów. Swym zasięgiem obejmuje 6 cmentarzy z I wojny światowej w dwóch sąsiednich miejscowościach: Brzostku i Kleciach. Można potraktować ją jako preludium do innych wycieczek.

     Trasa czerwona „Duża pętla” jest trasą trudną. Niekiedy będziemy musieli zejść z roweru ze względu na strome i długie podjazdy. Jednak urok tej trasy tkwi w tym, że możemy znaleźć się na trzech najwyższych wzniesieniach naszej gminy, z których widać piękną panoramę. Szlak swym zasięgiem obejmuje wszystkie cmentarze z I wojny światowej, a jest ich aż dwanaście; położone są w kilku miejscowościach: Brzostku, Kleciach, Januszkowicach, Bukowej, Skurowej, Przeczycy, Zawadce Brzosteckiej oraz Gorzejowej. Trasa o łącznej długości 38 km jest najdłuższą w gminie. Osoby mniej zaprawione w wędrówkach rowerowych mogą podzielić trasę na dwa, a nawet na trzy odcinki. 

     Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, iż wycieczki rowerowe wytyczonymi trasami będą cieszyć się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Z pewnością każdego coś zaciekawi; jednych piękna przyroda i krajobrazy, innych zabytki, a jeszcze innych urok i atmosfera naszej gminy.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestujaca w Obszary Wiejskie.
Projekt pn. Aktywna Turystyka Ludnosci Atrakcyjnym Szlakiem o akronimie ATLAS wspólfinansowany ze srodków Unii Europejskiej
w ramach dzialania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarzadzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Odpowiedzialność za tresc materiałów informacyjnych ponosi Lokalna Grupa Dzialania Stowarzyszenie "Subregion Magurski – Szansa na Rozwój",
Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzialania "Liwocz".
Projekt oraz realizacja: KampanieSEO.pl