HOME >> Lokalna Grupa Działania "Liwocz"
Wyszukiwarka

Lokalna Grupa Działania "Liwocz"

Prezentując Państwu teren Lokalnej Grupy Działania „LIWOCZ” pragniemy zachęcić do odwiedzenia naszych pięknych zakątków, poznania historii, a także do nawiązania kontaktów z mieszkańcami i przedsiębiorcami.

Decydując się choćby na krótki pobyt na naszych malowniczych terenach, z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że teren Lokalnej Grupy Działania „LIWOCZ” to doskonała oferta dla osób szukających ciszy i spokoju na łonie natury w otoczeniu żywej wciąż kultury ludowej, życzliwych i gościnnych mieszkańców.

Jeżeli są Państwo zmęczeni gwarem wielkich miast, znudzeni wypoczynkiem w znanych kurortach, szukają kontaktu z przyrodą, chcą zwiedzić zabytki świadczące o historii tej ziemi zapraszamy do odwiedzenia terenu Lokalnej Grupy Działania „LIWOCZ”.

Odwiedzając nasz teren masz gwarancję wypoczynku i relaksu w zaciszu pięknej przyrody Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki.

Teren Lokalnej Grupy Działania to zalesione wzgórza, bogaty świat roślin i zwierząt, czyste powietrze. Oprócz walorów przyrodniczych jest wiele cennych zabytków architektury szczególnie sakralnej i dworskiej. Atrakcją regionu jest góra Liwocz, na szczycie której znajduje się 23 metrowa platforma widokowa zwieńczona 18 metrowym Krzyżem Milenijnym. Z platformy widokowej możemy podziwiać niezwykle urokliwą panoramę Tatr oraz malowniczy krajobraz naszego terenu.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przeznaczone są szlaki turystyczne (szlak żółty, niebieski i zielony), ścieżki spacerowe, trasy rowerowe. Dużą atrakcją turystyczną jest Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Wisłoką odbywający się corocznie w czerwcu. Duże zaangażowanie lokalnych samorządów sprawia, że z roku na rok rośnie prestiż tej imprezy, jednocześnie z każdym rokiem wzrasta liczba uczestników spływu.

Rzeka Wisłoka, Ropa oraz spora liczba stawów to prawdziwy raj dla wędkarzy, gdzie mogą spotkać wiele gatunków ryb.

Grzybiarze też nie będą się nudzić, w lasach można znaleźć borowiki, kurki, rydze, kanie i inne rodzaje grzybów.

Każdy może znaleźć coś dla siebie, organizowane są przejażdżki konne, zimą kuligi, dostępny jest też tor quadowy.

Dobre samopoczucie i kondycję zapewni świeże powietrze (nieskażone przez fabryki), bliskość natury, a także źródła wód mineralnych. Ponadto zdrowe produkty pochodzące z ekologicznych gospodarstw, potrawy przyrządzane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia oferowane przez gospodarstwa agroturystyczne nie będą obojętne dla zdrowia.

Kultura na obszarze Lokalnej Grupy Działania „LIWOCZ” to bogactwo tradycji zawartych w lokalnych obrzędach, zespołach ludowych, strojach, itp. Dorobek Kulturowy regionu jest prezentowany podczas różnorodnych imprez plenerowych, widowisk, konkursów i wystaw. Szczególnie miesiące czerwiec, lipiec i sierpień obfitują w sporą liczbę imprez, których celem jest kultywowanie lokalnej kultury, tradycji i historii.

Jedną z najważniejszych cech, która wyróżnia teren Lokalnej Grupy Działania „LIWOCZ” jest bogactwo przyrodnicze. Na obszarze LGD znajdują się trzy rezerwaty przyrody (Liwocz, Kamera i Słotwina) oraz dwa parki krajobrazowe (Park Krajobrazowy Pasma Brzanki i Czarnorzecko Strzyżowski Park Krajobrazowy).Północne tereny LGD wchodzą w skład trzech obszarów chronionych krajobrazów (Jastrzębsko Żdziarski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Pogórza Ciężkowickiego oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Pogórza Strzyżowskiego).

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestujaca w Obszary Wiejskie.
Projekt pn. Aktywna Turystyka Ludnosci Atrakcyjnym Szlakiem o akronimie ATLAS wspólfinansowany ze srodków Unii Europejskiej
w ramach dzialania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarzadzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Odpowiedzialność za tresc materiałów informacyjnych ponosi Lokalna Grupa Dzialania Stowarzyszenie "Subregion Magurski – Szansa na Rozwój",
Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzialania "Liwocz".
Projekt oraz realizacja: KampanieSEO.pl